Yatay Panel Ebatlama
Yatay Panel Ebatlama


 

      

 

 

PANEL EBATLAMADA CNC TEKNOLOJİSİ

CUT 6220 – Kesim İşlemine Girecek Malzemelerde Yüksek Performans Sağlayan CNC Teknolojisi

 

HOLZ-HER’in yeni ebatlama makinesi CUT 6220 büyük dinamik yeteneklerle donatılmıştır. CNC servo sürücü sistemi ve sağlam, doğrusal yataklamaları ile sınıfının standartlarını yeniden belirleyecek hassas kullanım özellikleri sunmaktadır.

 

Yeni bayrak gemimiz olan CUT 6220’de tüm hareketli eksenler yüksek performans için hassas, fırçasız servo sürücülerle zenginleştirilmiştir. Yeni baştan tasarlanmış PLC kontrol sistemi yüksek hassasiyete ek olarak minimum çevrim süreleri sunmaktadır. Hızlı ivmelenme ile kombine edilmiş testere taşıyıcı sistemi 150 m/dk’ya varan hızlarda besleme oranı sağlar, böylece özellikle büyük kesim planlarının işlem süresini minimize eder.   CUT 6220 25 kW’lık güçlü motoruyla 130 mm’lik testere projeksiyonu elde etmesinin yanı sıra minimum güç tüketecek şekilde dizayn edilmiştir. Yeni tasarım çift yataklamalı tutucular ve opsiyonel akıllı pnömatik sistem güvenli bir tutuş ve yüksek panel katlarında bile tam ölçüde kaliteli bir kesime garanti verir. Testere bir servo sürücü aracılığıyla hassas kesim pozisyonuna getirilir. Ana motor yerinde kalır, bu sayede genel dinamikler ve kesim kalitesi açısından çok büyük avantajlar elde edilir.

 

Çizici testere enine ve boyuna ayarlamalar için çift servo kontrollü eksenler ile donatılmıştır. Aynı zamanda çizici testere için kullanılan pozisyon verileri yazılım sistemine kaydedilir ve her hangi bir zamanda kullanılabilir. 3 kW’lık opsiyonel postforming ünitesi de çizici testere olarak seçilebilir. Temel versiyon bile kullanıcılara 130 mm’ye kadar kanal açma derinliği ayar imkanı sağlayan, zaman kazandıran, tam ayarlı-çift taraflı kanal açma ünitesi sunar. Çift taraflı pres ünitesi çok daha kısa işlem süreleri elde etmek için sistem yazılımı tarafından önceden konumlandırılır. Belirli malzemelerin kontrolü için ikili kauçuk baskı silindiri ayarlanabilir ve verileri korunabilir. Kesim hattının önünden ve arkasından uygulanan bu hassas baskı panellerin ve şerit şeklindeki diğer ürünlerin kırpma/tıraşlama işlemlerinden sonra bile preslenip tam açılı kesimini temin eder.

 

CUT 6220’nin üç farklı versiyonu olan performans, asansörlü ve dinamik seçenekleri çeşitli kesim uzunlukları ve genişliklerine, farklı gereksinimlere ayrı ayrı adapte olabiliyor. Besleme sistemi ve akıllı depolama çözümleri için gelişmiş ara yüzü, bunun yanında farklı kaynaklardan basit veri aktarımı gelecek için güvenli bir yatırım aracı olduğu fikrini güçlendiriyor. Mekanik hassasiyetine ek olarak, yeni CUT 6220 panel ebatlama makinesi kapsamlı temel özelliklerine gelişmiş OPTI-CUT yazılım paketinin yanında hızlı kesimler için EASY-PLAN optimizasyon sistemini de ekliyor. OPTI-PLAN yazılımının iki farklı versiyonu da gerekli görüldüğünde ofis üzerinden optimize edilebilir.

 

Ek Bilgi:

CNC standartlarında güçlü üst baskı köprüsü... Doğruluk kelimesinin anlamını yeniden tanımlarken son derece hızlı servo sürücülü mühendislik harikası bu makine en kısa işlem sürelerini garanti ediyor. Program kontrollü açısal baskı ünitesi otomatik ön pozisyonlanmaya izin verir. Opsiyonel TwinPress ünitesi kesim hattının önünde ve arkasında yer alan basınç ayarına bağlı olarak parçayı her iki kenarından da baskılar.

Son derece sağlam tutucular doğrusal yataklamalar üzerinde hareket edecek şekilde monte edilmiştir. Kesim yüksekliği ve testerelerin ön pozisyonlanması için parça kalınlığı tutucular tarafından otomatik olarak algılanır.

 

LİGNO MAKİNE SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

Göztepe Mah. Atatürk Cad. Köprülü Çıkmazı

No: 2/2, 34815, Anadolu Hisarı / İstanbul

Tel: +90 216 465 78 00 Fax: +90 216 465 78 09

ligno@ligno.com.tr

© Copyright 2013 ¬ Ligno ¬ Tasarım ve Yazılım - Global Medya