Kenar Bantlama
Kenar Bantlama


 

 

 

 

 

 

HOLZ-HER Gelişmiş Kenar Bantlama Makineleriyle Yenilikler Vaad Ediyor

 

1964’te HOLZ-HER ilk kenar bantlamasını üretip pazara sundu. O dönemde konsept nispeten basit ve aynı zamanda masif ağaç kenarını tutkallamak şeklinde devam eden tek bir işlemi gerçekleştirmek üzerine kuruluydu.

 

Bugün yaklaşık 50 yıl sonra sayısız kenar bandı çeşidine ek olarak değişik çok sayıda tutkal ve panel çeşidi ile bu fonksiyondan beklentiler kenar bantlama makineleri arasında yaşanmakta olan rekabetle birlikte sürekli artıyor. Şimdi, HOLZ-HER bugünün profesyonel kenar bantlama beklentilerini güçlü bir şekilde karşılayacak dünyanın ilk çift tutkallama istasyonu ile farkını ortaya koyuyor.

 

ARCUS ve CONTRIGA ile yeniliğe çıkılan yolculuk başlıyor. Çift tutkallama ünitesinin pek çok avantajına ek olarak HOLZ-HER mükemmel kenar bantlama için yüksek teknolojik seviyede özellikler sunuyor.

 

ARCUS ve CONTRIGA makinelerinin girişindeki geniş alan klasik Glu Jet tutkallama istasyonuna ek olarak opsiyonel ikinci bir tutkallama ünitesine de izin verir. Bu, geçmişte çok zaman alan çalışmaların daha kısa sürede tamamlanmasını kolaylaştırır. PUR ve EVA tutkal makine kontrol merkezinde yer alan bir butona dokunarak seçilebilir. Bir tutkallama ünitesi çalışıyorken diğeri otomatikman geri çekilir ve istendiğinde tek bir tuşa dokunarak işlemin içine katılması sağlanır. "Bu şekilde boşa giden sürelerin önüne geçilir ve üretimde geçen süre daha etkin bir hale getirilir."

 

Bu, nötral tutkalla renkli tutkalı da kombine etmeyi mümkün kılar. Glu Jet ayrıca Glu Jet XL ile kombine edilerek PUR tutkal kullanımını gerektiren özel endüstriyel uygulamalarda da sadece bir butona dokunmak suretiyle birlikte kullanılabilir. Son olarak sadece 3 dakikalık bir ısınma süresinin ardından özel püskürtme sistemiyle masif ağaç malzemede bile kusursuz bir panel-kenar bandı birlikteliği meydana getirilebilir.

 

Çift tutkallamanın dışında Glu Jet XL HOLZ-HER tutkallama uygulamaları için adeta bir kilometre taşı gibidir. ARCUS ve CONTRIGA, kusursuz panel-kenar bandı birlikteliği üzerine temellendirilmiş Glu Jet sistemi ile daha kalın paneller ve daha yüksek besleme oranları için daha büyük eritme kapasitesi sunan Glu Jet XL ile donatılmıştır. Kullanıcılar yaygın olarak kullanılan PUR boncuk tutkal ve daha küçük olan 300 gramlık PUR kartuş tutkala göre belirgin şekilde daha ekonomik olan 2 kg’lık PUR kartuş tutkal ile çalışabilecekler. Günde ortalama 2 kg, yılda yaklaşık 500 kg ve üstü PUR tutkal tüketen firmalar için bu yatırım kısa sürede kendisini amorti edecektir.

 

Glu Jet teknolojisinin alışılagelmiş rakipsiz, kısa ısıtma süresi Glu Jet XL için şimdi sadece 3 dakika. Beklendiği gibi bu istasyonda boncuk tutkal da kullanabilinir. Temizliği ise çok kısa bir an içinde gerçekleşir.

 

Motorize işlemler için makineye yerleştirilmiş NC servo motorlara ek olarak HOLZ-HER baskı ve tutkallama üniteleri için yeni standartlar belirlemek adına giriş alanına özel bir dikkat vermektedir. HOLZ-HER belirli ihtiyaçlara adapte olacak tutkal miktarı kontrolünün ve ona uygun baskı değerlerini mantıksal fonksiyonlar yoluyla tayin eden baskı ayarlarının tam seviyede otomatik kontrolünün gerçekleştirilmesi için makinelerini optimize etti. Dahası, freze bıçağı parça kalınlığına uygun bir basınç değeriyle malzemeye adapte olur. Sonrasında her bir işlem için optimum değerler uygulayan baskı ünitesinden söz etmeliyiz.  Bu, ayarlarda olabilecek hataları minimuma indirir.

 

HOLZ-HER akıllı otomatik zincir yağlama sistemi: Güç tüketimine bağlı olarak devamlı kontrol ile tüm makine yollarında belli gereksinimlere uygun yağlamaya izin verir.  Bu, her zaman güvenilir ve sürekli bir ilerleme sağlar. Maksimum hassasiyet ve servis ömrü temin eder.

 

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz:

 

LİGNO MAKİNE SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

Göztepe Mah. Atatürk Cad. Köprülü Çıkmazı

No: 2/2, 34815, Anadolu Hisarı / İstanbul

Tel: +90 216 465 78 00 Fax: +90 216 465 78 09

www.ligno.com.tr          ligno@ligno.com.tr

© Copyright 2013 ¬ Ligno ¬ Tasarım ve Yazılım - Global Medya