HOLZ-HER
HOLZ-HER


  

HOLZ-HER’in Üstün Makineleri İle Yeniliklere Hazırlıklı Olun

 

 

1964’te HOLZ-HER ilk kenar bantlamasını üretip pazara sundu. O dönemde konsept nispeten basit ve aynı zamanda masif ağaç kenarını tutkallamak şeklinde devam eden tek bir işlemi gerçekleştirmek üzerine kuruluydu. Bugün yaklaşık 50 yıl sonra sayısız kenar bandı çeşidine ek olarak değişik çok sayıda tutkal ve panel çeşidi ile bu fonksiyondan beklentiler kenar bantlama makineleri arasında yaşanmakta olan rekabetle birlikte sürekli artıyor. Şimdi, HOLZ-HER bugünün profesyonel kenar bantlama beklentilerini güçlü bir şekilde karşılayacak dünyanın ilk çift tutkallama istasyonu ile farkını ortaya koyuyor.

 

 

 

ACCURA ve LUMINA ile yeniliğe çıkılan yolculuk başlıyor. Çift kenar bandı uygulama ünitesinin pek çok avantajına ek olarak HOLZ-HER mükemmel kenar bantlama için yüksek teknolojik seviyede özellikler sunuyor. ACCURA ve LUMINA makinelerinin girişindeki geniş alan klasik Glu Jet tutkallama istasyonuna ek olarak opsiyonel LAZER tutkallama ünitesine de izin verir. 

 

 

 

PUR ve EVA tutkal makine kontrol merkezinde yer alan bir butona dokunarak seçilebilir. Bir tutkallama ünitesi çalışıyorken diğeri otomatikman geri çekilir ve istendiğinde tek bir tuşa dokunarak işlemin içine katılması sağlanır. "Bu şekilde boşa giden sürelerin önüne geçilir ve üretimde geçen süre daha etkin bir hale getirilir." Bu, nötral tutkalla renkli tutkalı da kombine etmeyi mümkün kılar. Glu Jet ayrıca Glu Jet XL ile kombine edilerek PUR tutkal kullanımını gerektiren özel endüstriyel uygulamalarda da sadece bir butona dokunmak suretiyle birlikte kullanılabilir. Son olarak sadece 3 dakikalık bir ısınma süresinin ardından özel püskürtme sistemiyle masif ağaç malzemede bile kusursuz bir panel-kenar bandı birlikteliği meydana getirilebilir. ACCURA ve LUMINA 25 m/dk hıza çıkarılabilir. Bu, 20 m/dk hıza göre %25 artışa karşılık geliyor. Kuşkusuz bu, üretim zamanındaki etkinliği arttıracaktır. Üretimin çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 

 

 

CUT 6215 – Kesim İşlemine Girecek MalzemelerdeYüksek Performans Sağlayan CNC Teknolojisi

 

 

 

HOLZ-HER’in yeni ebatlama makinesi CUT 6215 büyük dinamik yeteneklerle donatılmıştır. CNC servo sürücü sistemi ve sağlam, doğrusal yataklamaları ile sınıfının standartlarını yeniden belirleyecek hassas kullanım özellikleri sunmaktadır. Yeni bayrak gemimiz olan CUT 6215’de tüm hareketli eksenler yüksek performans için hassas, fırçasız servo sürücülerle zenginleştirilmiştir. Yeni baştan tasarlanmış PLC kontrol sistemi yüksek hassasiyete ek olarak minimum çevrim süreleri sunmaktadır. Hızlı ivmelenme ile kombine edilmiş testere taşıyıcı sistemi 130 m/dk’ya varan hızlarda besleme oranı sağlar, böylece özellikle büyük kesim planlarının işlem süresini minimize eder. CUT 6215 21 kW’lık güçlü motoruyla 115 mm’lik testere projeksiyonu elde etmesinin yanı sıra minimum güç tüketecek şekilde dizayn edilmiştir. Yeni tasarım çift yataklamalı tutucular ve opsiyonel akıllı pnömatik sistem güvenli bir tutuş ve yüksek panel katlarında bile tam ölçüde kaliteli bir kesime garanti verir. Testere bir servo sürücü aracılığıyla hassas kesim pozisyonuna getirilir. Ana motor yerinde kalır, bu sayede genel dinamikler ve kesim kalitesi açısından çok büyük avantajlar elde edilir. CUT 6215’nin üç farklı versiyonu olan performans, asansörlü ve dinamik seçenekleri çeşitli kesim uzunlukları ve genişliklerine, farklı gereksinimlere ayrı ayrı adapte olabiliyor. Besleme sistemi ve akıllı depolama çözümleri için gelişmiş ara yüzü, bunun yanında farklı kaynaklardan basit veri aktarımı gelecek için güvenli bir yatırım aracı olduğu fikrini güçlendiriyor.

 

 

 

EVOLUTION 7402 ve EVOLUTION 7405

 

 

 

- Dikey CNC İşlem Merkezinde Yeni Çizgi

7405 modeliyle eşsiz, 4 kenar biçimlendirebilme LIGNA 2019 fuarında yeni CNC işlem merkezlerimiz dünya üzerindeki tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu. EVOLUTION serisiyle, HOLZ-HER sunduğu iki yeni CNC modelindeki kapasite miktarı ile doğru tercih olarak anılmayı hak ediyor. EVOLUTION serisinde güçlü ve sağlam malzemelerin kullanımıyla makine son derece kuvvetli bir yapıya bürünmüştür. X önünde 3200 mm Y yönünde 1200 mm ölçülerinde çalışır. Çıkardığı iş parçası yüksek kalite değerleri taşır. Tam otomatik iş parçası uyum sistemiyle 8 ila 70 mm kalınlıkta iş parçalarında kurulum çalışmaları olmaksızın işlem gerçekleştirilebilir. Küçük parçalarla çalışmak sorun değil. 200x70 mm parçalar bile sıkıştırılabilir. Geniş spektrumda bu tarz makinelerin kapladığı yer ölçüsüne bakıldığında HOLZ-HER daha küçük bir yer ölçüsüne gereksinim duyar.

 

 

 

EVOLUTION 7402 salt delik delme veya hem delik delme hem de biçimlendirme özellikleriyle donatılmış giriş seviyesi bir makinedir. İşlem kafası X ve Y yönünde 15 veya 19 adet  delik delme üniteleriyle işlemlerini yapabilmesinin yanında kanal açma testeresiyle de donatılabilir. Yeni HOLZ-HER CNC merkezinde mobilya ön yüzleri ve tezgâh gibi bombeli parçalar da çalışılabilinir. EVOLUTION doğru tercihtir, yetenekli, iyi bir makinedir. Vakum tabanlı patentli tutucu sistemi 800 veya 1500 mm’ye kadar ki iş parçalarının yeniden sıkıştırmaya gerek kalmaksızın bütün kenarlarını işleyebilmeye olanak tanıdığı gibi delik tanıma özellikli, vakum kaplarını konumlandırabilen yazılım kontrolü ile kolay bir çalışma sağlar. Bu, uzun parçalarda bile maksimum hassasiyette son derece kısa işlem sürelerini garanti eder. Yeni nesil 5,6 kW ve 10,3 kW gücündeki güçlü freze motorları özgün profiller oluşturmayı mümkün kılar ve ayrıca 80 mm’ye varan bıçak çaplarıyla çalışılabilinir. Bütün HOLZ-HER CNC makinelerinde CAMPUS/NCHops programının son sürümü yer alır. Sunduğu bol miktarda makroların ve aCADemy modüllü CAD programının yanında EVOLUTION serisi makineler DXF/DWG uzantılı dosyalarla ve CNC program simülasyonlarıyla da çalışmaya fırsat veriyor. Mükemmel olarak adlandırılabilecek pek çok CNC işlemi HOLZ-HER makinelerinin standart özellikleridir. EVOLUTION 7405 eşsiz bir takım ek özellikler sunmaktadır. Hassas kenar frezesi ile parçanın 4 kenarında da biçimlendirme yapılabilinir. İş parçasının tüm kenarlarında kanal açma ve profil biçimlendirme ile kusursuz sonuçlar elde edilebilinir. 10,3 kW güçlü motoru ve 6’lı otomatik bıçak değiştirme magazini ile profil freze, inceltme, oyma gibi işlemleri başarıyla yerine getirir. Bundan dolayı EVOLUTION 7405 farklı fikirlerden oluşan tasarımlarınızın uygulanmasında çok değerli bir yardımcınız olacaktır.

 

 

 

HOLZ-HER’in Yeni 71 Serisinde 4 Eksen mi seçersiniz yoksa 5 eksen mi? Karar Sizin...

 

 

 

Tıpkı yeni bir araba alır gibi CNC alımlarınızda da güç seçenekleri ve diğer özellikler dikkatle değerlendirilmelidir. 4 eksen mi? 5 eksen mi? HOLZ-HER 71 serisi ile tüm olasılıkları karşılıyor. PRO-MASTER 7122 ve PRO-MASTER 7125 estetik tasarımı ve motor teknolojisi ile beklentilere cevap veriyor. 71 serisinin standart donanımı bile tam ve kapsamlı özellikler sunuyor ve geriye sadece kontrol edilecek eksen sayısına karar vermek kalıyor. 4 eksen PRO-MASTER 7122 yanı sıra 5 eksen PRO-MASTER 7125’in her ikisi de vakum kaplarından 210 mm yüksekte olan parçaları devasa işlem kapasitesi ile çalışır. Bu sebeple HOLZ-HER 18 kW (S6) motor ve güçlü freze matkapları sunar. HOLZ-HER’den Yeni Tasarım 70 Serisi PRO-MASTER CNC İşlem Merkezi PRO-MASTER 7017 klasik, PRO-MASTER 7017 performans ve ileri derecede farklılaştırılmış PRO-MASTER 7018 tamamen yeni bir endüstriyel tasarım için yapılacak taze bir başlangıç olarak en güncel CE güvenlik standartlarına uygun, son derece estetik hatlar taşıyan işlem kafasının çalışma esnasında rahatlıkla gözlenebilir olması gibi kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayarak beğeninize sunuluyor. 7017 serisinin her iki versiyonu da ileri seviye özellikleri ve 3425 mm x 1285 mm çalışma ölçüleriyle yüksek kalitede CNC işlem merkezleridir.

 

 

 

 

LİGNO MAKİNE SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. Göztepe Mah. Atatürk Cad. Köprülü Çıkmazı No: 2/2, 34815, Anadolu Hisarı / İstanbul Tel: +90 216 465 78 00 Fax: +90 216 465 78 09 www.ligno.com.tr ligno@ligno.com.tr

© Copyright 2013 ¬ Ligno ¬ Tasarım ve Yazılım - Global Medya