CNC Delik Makinesi
CNC Delik Makinesi


      

 

 

EVOLUTION 7403 ve EVOLUTION 7405

 

- Dikey CNC İşlem Merkezinde Yeni Çizgi

 

- 7405 modeliyle eşsiz, 4 kenar biçimlendirebilme

 

LIGNA 2013 fuarında yeni CNC işlem merkezlerimiz dünya üzerindeki tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu. EVOLUTION serisiyle, HOLZ-HER sunduğu iki yeni CNC modelindeki kapasite miktarı ile doğru tercih olarak anılmayı hak ediyor. EVOLUTION serisinde güçlü ve sağlam malzemelerin kullanımıyla makine son derece kuvvetli bir yapıya bürünmüştür. X önünde 3200 mm Y yönünde 920 mm ölçülerinde çalışır. Çıkardığı iş parçası yüksek kalite değerleri taşır. Tam otomatik iş parçası uyum sistemiyle 8 ila 70 mm kalınlıkta iş parçalarında kurulum çalışmaları olmaksızın işlem gerçekleştirilebilir. Küçük parçalarla çalışmak sorun değil. 200x70 mm parçalar bile sıkıştırılabilir. Geniş spektrumda bu tarz makinelerin kapladığı yer ölçüsüne bakıldığında HOLZ-HER daha küçük bir yer ölçüsüne gereksinim duyar. EVOLUTION 7403 salt delik delme veya hem delik delme hem biçimlendirme özellikleriyle donatılmış giriş seviyesi bir makinedir. İşlem kafası X ve Y yönünde 5 adet sıralı delik delme ve 6 adet yatay delik delme işlemlerini yapabilmesinin yanında kanal açma testeresiyle de donatılabilir. Yeni HOLZ-HER CNC merkezinde mobilya ön yüzleri ve tezgâh gibi bombeli parçalar da çalışılabilinir. EVOLUTION doğru tercihtir, yetenekli, iyi bir makinedir. Vakum tabanlı patentli tutucu sistemi 1500 mm’ye kadarki iş parçalarının yeniden sıkıştırmaya gerek kalmaksızın bütün kenarlarını işleyebilmeye olanak tanıdığı gibi delik tanıma özellikli, vakum kaplarını konumlandırabilen yazılım kontrolü ile kolay bir çalışma sağlar. Bu, uzun parçalarda bile maksimum hassasiyette son derece kısa işlem sürelerini garanti eder. 5,6 kW ve 6,5 kW gücündeki güçlü freze motorları özgün profiller oluşturmayı mümkün kılar ve ayrıca 80 mm’ye varan bıçak çaplarıyla çalışılabilinir. Bütün HOLZ-HER CNC makinelerinde CAMPUS/NCHops programının son sürümü yer alır. Sunduğu bol miktarda makroların ve aCADemy modüllü CAD programının yanında EVOLUTION serisi makineler DXF/DWG uzantılı dosyalarla ve CNC program simülasyonlarıyla da çalışmaya fırsat veriyor. Mükemmel olarak adlandırılabilecek pek çok CNC işlemi HOLZ-HER makinelerinin standart özellikleridir.

 

 

EVOLUTION 7405 eşsiz bir takım ek özellikler sunmaktadır. Hassas kenar frezesi ile parçanın 4 kenarında da biçimlendirme yapılabilinir. İş parçasının tüm kenarlarında kanal açma ve profil biçimlendirme ile kusursuz sonuçlar elde edilebilinir. 6,5 kW
güçlü motoru ve 6’lı otomatik bıçak değiştirme magazini ile profil freze, inceltme, oyma gibi işlemleri başarıyla yerine getirir. Bundan dolayı EVOLUTION 7405 farklı fikirlerden oluşan tasarımlarınızın uygulanmasında çok değerli bir yardımcınız olacaktır.

 

© Copyright 2013 ¬ Ligno ¬ Tasarım ve Yazılım - Global Medya