CNC
CNC


 

     

 

 

 

HOLZ-HER’den Yeni Tasarım 70 Serisi

 

 

PRO-MASTER CNC İşlem Merkezi PRO-MASTER 7017 klasik, PRO-MASTER 7017 performans ve ileri derecede farklılaştırılmış PRO-MASTER 7018 tamamen yeni bir endüstriyel tasarım için yapılacak taze bir başlangıç olarak en güncel CE güvenlik standartlarına uygun, son derece estetik hatlar taşıyan işlem kafasının çalışma esnasında rahatlıkla gözlenebilir olması gibi kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayarak beğeninize sunuluyor. 7017 serisinin her iki versiyonu da ileri seviye özellikleri ve 3425 mm x 1285 mm çalışma ölçüleriyle yüksek kalitede CNC işlem merkezleridir. Sınıfındaki diğer rakiplerine 180 mm Z çalışma yüksekliği ile üstünlük sağlar. Makine ile birlikte gelen CAMPUS CNC programının içindeki NC/Hops, CabinetControl, aCADemy modülleriyle birlikte seramik yataklamalı 11 kW gücündeki ana motoru sınıfındaki en güçlü makine konumunda olmasına imkân tanır. PRO-MASTER 7017 klasik, delik delme ve biçimlendirme merkezi olarak donatılmış olsa bile tam kaliteli işlem merkezi olma kimliğini de taşır. Standardında 6 konsol ve 12’li bıçak değiştirme magazini yer alır. Vakum kapları daha kolay pozisyonlandırma için lazer işaretleyici ile işaretlenir. PRO-MASTER 7017 performans yüksek verimlilikte çalışmak için 12’li bıçak değiştirme magazini ve 3 bölgeli güvenlik halısı ile donatılmıştır. Ağır parçaları kaldırmak için 4’lü kaldırma aparatı yer almaktadır. Yüksek ivmeli Direkt-Drive sistemi kısa işlem süreleri sağlar. Her iki model de güçlü işlem kafası ve entegre testere ünitesiyle donatılmıştır. Opsiyonel 360 derece dönebilen C-eksen işlem kafası PRO-MASTER 7017 serisine fark katan bir diğer unsur olarak dikkat çekiyor. PRO-MASTER 7018’de ise standart olarak karşımıza çıkıyor.
 


Kapsamlı modüllerden oluşan 16 kW gücündeki mil ile müşterilerin farklı beklentilerine cevap verecek sağlam donanım makineye güvenilirlik kazandırıyor. Ayrıca, 7018’in uzatılmış yeni 500K versiyonu LIGNA fuarında sergilendi. Makinemiz 5220 mm x 1285 mm işlem ölçüleri ve sarsılmaz tasarımı ile kapı ve konstrüksiyon elemanlarını işlemek için de idealdir.

 

PRO-MASTER 7125 İKNA EDİCİ FONKSİYONEL TEKNOLOJİ

 

 

PRO-MASTER 7125 İşlem ölçüleri: Freze X’te = 3620 mm (315K) / 4520 (405K) / 5440 mm (495 K) ve Y’de = 1350 mm; Z-yüksekliği = 565 mm; Makine yüksekliği = Vakum kaplarının (125 mm’lik) üstünden net 210 mm. Uzun takım bıçaklarıyla bile çalışabilme! (HSK takım tutucularının önünden 360 mm geçiş yüksekliği)

 

Konsol için destek ayağı veya benzer bir ek donanım gerekmediğinden 1500 mm panel genişliğine kadar çalışmak mümkündür. Rekabet koşullarının gerektirdiği çok sayıda destek ayağı ve dirseklerin yokluğunda bile son derece güçlü ve üstün mühendislik ürünü makine gövdesi ve konsollar sayesinde en üst seviye dayanıklılık ve performansın garantisini verebiliyoruz. İkna edici, fonksiyonel, estetik hatları olan göz alıcı endüstriyel tasarım...

 

Etkin ve güçlü, sıvı soğutmalı matkap grubu. Uzun süreli iş yükü altında dahi S1 motor gücü ile yüksek devirlerde üstün performans. Rekabet koşullarında kıyaslama yapmak önemlidir. Düşük devirlerde çalışmaya ayarlı bir matkap grubu gerçek hayatın iş yükü ve diğer zorlu koşullarının gerekli kıldığı performansı sağlayamacaktır. Kıyaslamanın ötesinde A ve C eksenlerinde mekanik frenlerle beraber hızlı talaş uzaklaştırmak için 17 kW motor, güç ve tork bakımından en iyi şekilde optimize edilmiştir. Aşağıdaki diyagramda da 17 kW gücündeki PRO-TORK motorun farklı devirlerdeki güç, gerilim ve tork değerlerini görebilirsiniz.

 

5 eksen motor çalışırken yüksek hassasiyet ve eğilme direnci sağlamak için tasarlanmış sağlam dökme demir Z-aks taşıyıcı sistemi

Patentli güvenlik halısı; sağlam ve benzersiz tasarımı ile palet yuvaları ve forkliftler üzerinde sürülebilir! Bazı rakiplerin kullandığının aksine zarar oluşturmaya müsait bağlantı kabloları yoktur. Tampon çözeltiler genel performansla beraber CNC’nin maksimum hızını da dengeler.

Vektörel hız 132 m/dk. ÖNEMLİ: Maksimum hız sadece günlük kullanım için değil ayrıca hızlanma ve yavaşlamada da önemlidir. Bu, motor zamanları ve ürün kalitesinin tanımlandığı noktadır. HOLZ-HER bundan dolayı sadece Beckhoff tarafından yapılmış direct-drive motor ve kontrol elemanlarını kullanır. Aşınmasız sonsuz mil sistemi, rakipler tarafından kısmen kullanımda olan kayışlı sürücülerin yıpranma ve aşınması sebebiyle başaramayacağı daimi yüksek hızlanmaya olanak sağlar.

Hızlar: X yönünde 100 m/dk.; Y yönünde 80 m/dk.; Z yönünde 25 m/dk.

Bütün eksenlerde sürekli mükemmel çalışma için bütün kılavuz yollar yüksek hassasiyette prizmatik ve çelik şeritlerle güçlendirilmiştir. Yataklama sisteminde kirlenme olmaz.

HOLZ-HER doğrusal kılavuz yollar için 10 yıl garanti veriyor!

Çelik kaplamalı kılavuz yollar konsollar için de kullanılır! Konsolların ön ve arka tarafında yer alan doğrusal sirkilasyonlu ikili rulman sistemi yüksek ağırlık ve yüksek kesim basıncına dayanım gösterir. Rulmanların her iki tarafında yer alan kazıyıcılar içeri toz ve kir girmesini engeller. Dairesel kılavuz yolları ise bunun aksine özellikle konsol yüksekliğine bağlı olarak hassasiyet sağlayamazlar; dahası kir ve reçineden olumsuz yönde etkilenmeye meyillidir.

Ekstra tutucu üniteler ve ölçü bantları ile donatılmış sağlam konsollarla X ve Y yönlerinde kolay ve hızlı ayarlama. İş parçasını yerleştirdikten sonra vakum sistemini aktive etmek için mantar butonlar. Her zaman kusursuz ulaşım. Vakum bacak veya diz ile aktive edilirken iş parçası kaldırılabilir.

Sıralı 2 stop sayesinde 4 bölge çalışma. Ön sıradaki stoplar konsola entegre edilmiştir. 390 mm genişliğe (kesici çapı çıkarıldıktan sonra) kadarki küçük parçalar stopların önüne konumlandırılabilir. Stoplar arası çalışma genişliği 935 mm. Bütün stoplar sertleştirilmiş eksantrik kılavuzlar içinde alüminyum kaplamalı olarak montelenmiştir; sıfır hata ile çalışır. 125 mm yükseklikte güçlü vakum kabiliyeti olan seyyar fincanlar, büyük kesici bıçaklar ve yatay freze işlemlerinde çalışma parçasının altında çalışılmaya imkan sağlar. X yönünde opsiyonel ilave stoplarla çalışma bölgesi 6’ya çıkarılabilir.

4’lü doğrusal yükleme desteği – Yükleme ekipmanları devredeyken iş parçalarında sabit kalır.

Bütün kontrol elemanları operatör için ergonomik şekilde konumlandırılmıştır.

Yazılım kontrollü bakım aralıkları takibi ve merkezi yağlama sisteminden oluşan güvenilir bakım sistemi. Kullanım kılavuzu ve resimlerle zenginleştirilmiş bakım programı.

Y ve Z eksenlerinde çok hassas işleyen bilyeli rulmanlar, X ekseninde hassas, taşlanmış kramiyer sürücü sistemi makine boyunca +/- 0,1 mm hassasiyette frezeleme işlemlerine fırsat tanır.

Basınca karşı güçlendirilmiş entegre sistem matkap grubu 7882 (10V/6H) veya opsiyonel 7881 (18V/6H) üniteleri ile sert malzemelerde bile en yüksek matkap performansı. Kanal açma testereleri de makine donanımına dahildir. Hızlı delik delme işlemleri için optimize edilmiş matkap devirleri.

Otomatik vakum akış butonları bulunan matkap ve freze mili için ayrılmış toz kanalları. Yükseklik ayarı yapılabilen 5 eksen kafa ve dairesel toz kapağı ile optimize edilmiş talaş akışı.

Sürekli değişen işlemlere uygun daha kısa sürede bıçak değişim süreleri için dinamik takım değişimi, 18 pozisyonlu bıçak magazini. 5 eksen kafasına göre optimize edilmiştir. Opsiyon: İlave şerit şeklinde 14’lü takım değişim magazini. Bütün HSK bıçak tutucular için hava basınç kontrollü toz kapağı. HOLZ-HER’in kullandığı hiç bir bıçak tutucu freze hareketlerinden etkilenmez.

Vakum fincanlarının hızlı ve kolay bir şekilde konumlandırılabilmesi için yüksek kaliteli lazeri olan ikili lazer işaretleyici. Çarpık, eğri iş parçasının dış hatları lazer tarafından görüntülenebilir. CAMPUS/NC Hops programında bir tıklama ile kolaylıkla aktive edilebilir.

Güvenilir, kaliteli, düşük bakım gerektiren, kuru çalışan Becker marka 100 m³/s vakum pompası. Opsiyonel 140 - 250 m³/s pompalar.

HOLZ-HER CNC makinelerinde Beckhoff’un en yeni kontrol teknolojisi ile kolay operasyonlar için CAMPUS / NC HOPS’un en son çıkan versiyonunu kullanır. Makine teslimatları makine ve USB güvenlik cihazıyla korunmuş ofis lisansı ile gerçekleştirilir.

Zorlu parçalarda bile hızlı ve parametrik çalışabilmeye izin veren çok önceden programlanmış makrolar ve yardım fonksiyonlarını algılayan sezgisel çalışma sistemi. Kendi makrolarınız her hangi bir zamanda programlanabilir ve kaydı gerçekleşebilir.

Farklı çalışma bölgelerinde parça yerleşimi için basit sürükle-bırak sistemi.

HOPS programlarını test etme amaçlı entegre çalışma kontrollü yeni 3D similasyonu.

Bütün lisans anahtarlarında yer alan “CabinetControl Base” yazılımı ile dolap ve parça bağlantı noktalarının tasarımı.

3.parti yazılımlar için anlaşılır arayüz. Birçok CAD/CAM tasarım ve çizim programı yapan firmadan kullanıma hazır işlemciler.

DWG ve DXF dosyalarını alıp üzerinde değişiklik yapmak için CAD çizimi yapılabilen aCADemy programı.

Avantajlı USB-Dongle : Yazılım PC ve notebooktan indirilebilir. Dongle takıldığında CAMPUS-CNC yazılımının kilidi açılır.

MT-Manager bıçak tanımlama programı kusursuz ve kolay bir biçimde bıçak takımları veritabanına ulaşım sağlar.

5 eksen için diğer seçenekler: 3D Eğrisel Performans Paketi: 3.parti CAD / CAM yazılımı bağlıyken performansı artırmak için idealdir. 5 eksen freze ile mükemmel sonuçlar elde etmek için gerçekten yüksek hızda olan bu ünitenin hız değerinin hızlanma ve yavaşlama hesaplamalarını yapan kusursuz freze iç değerlendirme / enterpolasyon sistemi .Ayrıca yazı ve gravür freze işlemlerinde de tavsiye edilir.

© Copyright 2013 ¬ Ligno ¬ Tasarım ve Yazılım - Global Medya